Nepietiek naudas, ko darīt?

Daudzi cilvēki, savā dzīvē, ir saskārušies ar reālu naudas trūkumu. Katrs cilvēks šo situāciju risina citādāk, bet viena daļa no viņiem, dodas uz banku pēc labklājības ilūzijas t. i. pēc kredīta, bet kad pienāk laiks to atgriezt, atrodas uz bezdibeņa robežas.

Tā tas notiek tāpēc, ka lielākajam vairumam ģimeņu, nav ne mazākās saprašanas par nepieciešamību plānot ģimenes budžetu, tāpēc, ka viņiem to neviens nav mācījis, bet dzīve to pieprasa.
Tātad, ja jūs, kādā brīdī, esat piekonstatējis, ka atrodaties finansiālajās grūtībās un tuvākajā laikā nekādi ieņēmumi nav paredzēti, tas nozīmē, ka naudu jums vajadzēs aizņemties. Pasakiet sev, ka tā būs pēdējā reize.

Bet, lai tā tik tiešām būtu pēdējā reize, jums nāksies ievērot dažus noteikumus:

  • Iemācīties dzīvot atbilstoši saviem ieņēmumiem.
  • Neaizņemties naudu.
  • Neaizdot naudu bez ķīlas.
  • Iekārtot grāmatvedības žurnālu, kurā tiks atspoguļoti visi ģimenes ieņēmumi un izdevumi mēneša laikā.
  • Apskatīsim katru punktu sīkāk.

Ja jūs šobrīd atrodaties situācijā, kad naudas nepietiek pat “visminimālākajam, normālas eksistēšanas komplektam”, tad jums ar steigu vajag:

  • Visiem strādājošiem ģimenes locekļiem sameklēt jaunu vai papildus darbu un atteikties no iedzeršanas, smēķēšanas un izklaidēm.
  • Samazināt izdevumus – izslēgt pārmērības ēdienā, sameklēt pēc iespējas lētāku bērnudārzu, skolu, pulciņus, utt.
  • Ja tas tiks ievērots, tad jūs būsiet tikuši galā ar pirmo nosacījumu – iemācīties dzīvot atbilstoši saviem ieņēmumiem.
  • Ja esat saskāries ar nopietnam grūtībām, pacentieties naudu neaizņemties ne pie radiem, ne pie draugiem un it īpaši, neņemt kredītu. Lai izvairītos no tādas situācijas, esiet ļoti uzmanīgi, iegādājoties mantas, it īpaši tās, bez kurām dotajā brīdi varat iztikt. Ja ir iespējams, tad pirkumus uz laiku vajag atlikt. Ja esat nonācis ļoti grūtā situācijā, lūdziet palīdzību sociālajos dienestos, nekautrējieties.

Tieši tāpat, centieties, tādā brīdī nevienam neaizdot naudu, tāpēc, ka tad, kad pienāks brīdis jums atdot naudu, situācija naudas ņēmējam kardināli nebūs mainījusies un viņam vienkārši nebūs naudas, ko jums atdot.

Rezultātā, attiecības ar naudas ņēmēju jums būs sabojātas un nav izslēgts, ka naudu atpakaļ arī nedabūsiet. Ja jūs esat nolēmis aizdot naudu, tad aizdodiet tieši tik daudz, cik esat gatavs tam cilvēkam uzdāvināt.

Ja, kaut kādu iemeslu vadīts, jūs esat spiests aizdot naudu, tad ņemiet ķīlu, turklāt tādu, kuru nepieciešamības gadījumā jūs varat ātri pārvērst par naudu un neciest zaudējumus.

Visbeidzot, jums nekavējoties vajag ķerties klāt pie ģimenes budžeta plānošanas. Jums vajag iekārtot žurnālu, kurā jūs atspoguļosiet visus ieņēmumus un izdevumus viena mēneša laikā: algu, pensiju, stipendiju, pabalstus, utt.

Katram strādājošam ģimenes loceklim vajag ieguldīt budžetā tādu naudas summu, kas pilnībā nodrošina viņa uzturēšanu.

Žurnāla ir jābūt labi pārredzamiem visiem izdevumiem: pārtikas iegāde, komunālie maksājumi, transporta izdevumi, utt.

Ja mēneša beigās, ieņēmumi pilnībā sakrīt ar izdevumiem, tad vajag meklēt iespēju samazināt izdevumus. Lai finansiālā situācija uzlabotos, ir nepieciešams sākt veidot uzkrājumus.