Kā mūsu likteni iespaido mūsu vārds

label-1410838_1280

Katram bērnam, uzreiz pēc dzimšanas tiek dots vārds un reti kurš aizdomājas, ka tas viņa dzīvē var nospēlēt lielu lomu. Jau kopš seniem laikiem, cilvēki savam vārdam ir piešķīruši īpašu nozīmi. Daudzas tautas uzskatīja, bet daudzas ciltis, kuras dzīvo savrupi, vēl arī tagad uzskata, ka cilvēka vārds nosaka viņa likteni un raksturu. Zinot vārdu, varēja noteikt izcelšanos, ar ko cilvēks nodarbojas, kā arī dzimšanas vietu un ticību.

Mūsdienās, pret bērnu vārda izvēli, daudzi vecāki ir sākuši izturēties daudz vienkāršāk, nepiešķir tam vairāk tik lielu nozīmi, maz interesējas, ko nozīmē konkrētais vārds. Vārdu bieži vien izvēlas paši vecāki vai arī kādi citi, tuvi radinieki, bet ir arī izņēmumi. Vieni iespaidojas no moderno vārdu skanējuma, citi izvēlas vārdus, kuros ir nosaukti radinieki, lai varētu turpināt tradīcijas, bet citi – izvēlas tādu vārdu, lai varētu izcelties citu vecāku vidū. Visi vecāki, izvēloties savam bērnam vārdu cer, ka tas viņiem atnesīs laimi un veiksmi.
Mūsu valstī, oficiālais cilvēka vārds sastāv no vārda, uzvārda un tēva vārda. Bet tad, kad bērns ir mazs to sauc vai nu pamazinātā vārdā vai mīļvārdā, tad kad bērns ir paaudzies un kļuvis vecāks, to sāk saukt pilnā vārdā, bet tad, kad ir sasniedzis cienījamu vecumu uzruna parasti ir “Bērziņa kungs” vai “Annas kundze”. Agrāk vai vēlāk, katrs cilvēks sāk interesēties par savas dzimtas un sava vārda izcelšanos. Antropologi ir izpētījuši daudz vārdu un nonākuši pie secinājuma, ka cilvēku raksturs un uzvedība, ar vienādiem vārdiem ir ļoti līdzīgi. Tātad, psiholoģiskais vārda raksturojums darbojas. Tāpēc, pastāv cilvēka vārdu skaidrojumi, kuri palīdz cilvēkiem labāk iepazīt pašiem sevi. Vieni pret to izturas nopietni, bet citi nepiešķir tam īpašu nozīmi. Viss ir atkarīgs no tā, cik ļoti cilvēks tic vai netic tam, ka viņa vārds ir spējīgs iespaidot viņa likteni.

Kā mēs izturamies pret savu vārdu? Vārds sastāv no burtiem un skaņām, kurām ir savas konkrētas vibrācijas un kuras ir spējīgas, tā vai citādāk, iespaidot cilvēka raksturu. Savu vārdu, jau kopš pašas dzimšanas, cilvēks dzird daudz biežāk par citiem vārdiem. Bērnam dzirdot savu vārdu, parādās īpašas sajūtas. Kādas tās būs, pozitīvas vai negatīvas, viss ir atkarīgs no dzīves apstākļiem, kuros viņš ir nonācis.
Bērnībā daudziem parādās iesaukas, kuras var ietekmēt ne tikai bērna turpmāko dzīvi, bet arī jau pieauguša cilvēka dzīvi. Bieži vien tās no rodas no vārda vai uzvārda, vai arī no kādas situācijas vai pat neveiksmes. Tādās situācijās bērni var aizvērties vai arī tieši otrādi, kļūt stiprāki. Ja, bērns nav spējīgs tikt galā ar grūtībām, vajag lūgt psihologu palīdzību. Speciālists novērtēs situāciju un ievirzīs bērnu tajā virzienā, kurā viņam būs iespēja iemācīties pārvarēt dzīves grūtības.

Tāpēc vecākiem ir jāsaprot, ka izvēloties bērnam vārdu, viņi “saprogrammē” viņu visai dzīvei. Dzīves laikā, cilvēkam ir iespēja savu vārdu nomainīt.

Daudzas tautas bērnam deva vairākus vārdus, lai “sajauktu pēdas” ļaunajiem gariem un pasargātu cilvēku no neveiksmēm. Arī mūsdienās, bērnam var būt vairāki vārdi, bet to maz kurš zina.

Atcerieties, ka viss ir jūsu rokās, no jūsu ticības ir atkarīgs tas, kāds būs jūsu liktenis. Ja jūs ticat, ka jūsu vārds traucē jums būt laimīgam, tad nomainiet to un paskatieties kāds būs rezultāts. Lai sasniegtu savu mērķi, nedrīkst padoties, izmantojiet visas iespējas, pat vārda maiņu. Vārda maiņa var jūs labvēlīgi iespaidot psihiskajā līmenī, jo jums liksies, ka jūs melno joslu esat nomainījis pret balto.