Kā cilvēka vārds ietekmē likteni

key-1013662_1280

Kopš seniem laikiem ir zināms, ka katra bērna liktenis ir tieši atkarīgs no viņa vecākiem. Tajā brīdi, kad ģimenes locekļi izvēlas bērnam vārdu, viņi neapzināti nodod viņam vēstījumu par viņa nākotni. Bet vai jūs zināt, kurš tieši jums ir iedevis vārdu? Vai visi ģimenes locekļi piekrita jūsu vārda izvēlei, vai šī lēmums tika pieņemts piespiedu kārtā no tēva vai mātes puses? Kādi vēl vārdi tika piedāvāti no jūsu radinieku puses? Vai jūsu ģimenē jau ir bijuši radinieki ar tādu pašu vārdu? Ja jūs uzzināsiet atbildes uz visiem šiem jautājumiem, tad sapratīsiet, ka jūsu vārds nav izvēlēts nejauši un ka tas ir daļa no jūsu ģimenes vēstures. Tagad varam izdarīt secinājumu, ka jūsu liktenis atrodas jūsu vārda varā.

Katram jaundzimušajam vārda došanas vēsture ir atšķirīga, bet katrai ir savas, kopīgas iezīmes. Apskatīsim visizplatītākos vārda došanas variantus.

Tradīcijas.

Daudzi vecāki nosauc savu bērnu vārdā, kurš jau ir dots kādam no radiniekiem, pat ja viņš ir miris. Kādreiz, tā ir tikai apstākļu sakritība, kādreiz, vecāku noruna, kādreiz, sen pieņemts un negrozāms lēmums. Ko saņems bērns, ja viņam vārds tiek dots tādā veidā? Tas, ka mazulim ir tāds pats vārds, kā vienam no viņa radiniekiem, ļaus viņam sajust pamatīgu piederību savai dzimtai. Bērns mierīgi pieņems savu nākotni, uzskatīs to par paredzamu, jutīs savu vecāku un citu radinieku aizsardzību, neatkarīgi no tā vai tie ir dzīvi vai miruši. Pasaule bērnam, kurš ir nosaukts radinieka vārdā, liksies aizraujoša un mierīga vieta. Viņam nevajadzēs nākotnē meklēt atbildes uz jautājumu “kas ir ģimene?”, jo viņa tuvie un mīļie cilvēki viņam jau laicīgi māca un rāda “ideālas ģimenes” paraugu.

Šīs metodes mīnusi parādās tad, kad šī tradīcija kļūst par nepārkāpjamu likumu, tad, kad vecāki spiež bērnam būt līdzīgam tam radiniekam, kura vārdā viņš ir nosaukts. Tāda pieeja ir šķērslis bērna pašrealizācijai, neskatoties uz to, ka palīdz pasvītrot ģimenes vienotību. Nevajag pielietot šo metodi arī tajā gadījumā, kad vecāki un citi radinieki dzīvo nesaskaņā. Bērns tad redz, ne visai veiksmīgas ģimenes modeli un rezultātā viņa rakstura īpašības var pārvērsties nepārliecinātībā par sevi, avantūrismā un bezatbildībā.

Nejaušība.

Nejauša bērna vārda izvēle notiek tajās ģimenēs, kurām nav savu tradīciju vai arī kuras nevēlas tās ievērot. Vārdu izvēlas pēc principa “patīk vai nepatīk”. Nejauši izvēlēts vārds dod bērnam vairāk iespēju pašrealizēties vairākos virzienos, bet neļauj tam justies piederīgam pie dzimtas un ģimenes. Šādos gadījumos, iespaidu uz bērna dzīvi atstāj tas cilvēks, kurš šādā, nejaušā veidā, izvēlējās viņam vārdu.
Vārds, par godu vecākiem.

Kādreiz vecāki bērnu nosauc savā vārdā un ja ģimenē tas kļūst par tradīciju, tad bērns kļūst par ģimenes vērtību nesēju, no paaudzes uz paaudzi. Ja, vārda došana bērnam nav saistīta ar ģimenes tradīcijām, tad tas var liecināt par mātes vai tēva augstprātību. Bērnam nesaņems pašrealizācijas ceļu izvēli, jo centīsies kļūt tāds pats, kā viņa vecāki.